(Salesiani Cooperatori)

ОРАТОРІЯ Св.Домініка Савіо

ОРАТОРІЯ Св.Домініка Савіо

https://www.facebook.com/profile.php?id=100009958898301&fref=ts

“Ораторія” ( з латинського “oratorium” – місце молитви) – це місце, де діти й молодь мають можливість весело і по-християнськи провести свій вільний час, навчитися чогось нового, зустрітися з друзями, перебуваючи у єдності з Богом.

Домінік Савіо (Domenico Savio), 1842-1857 

Проголошено блаженним: 5.03.1950 

Проголошено святим: 12.06.1954 

Домінік народився 2 квітня 1842 року в селі св. Джованні Ріва біля м. К’єрі, що на півночі Італії. У семирічному віці приступив до Першого Святого Причастя. Саме тоді накреслив план свого життя: «Буду сповідатися і причащатися частіше. Буду освячувати всі святкові дні. Моїми друзями будуть Ісус та Марія. Краще вмру, ніж згрішу». Отець Іван Боско прийняв Домініка до ораторії на Вальдокко, коли той мав 12 років, в нього хлопчина попросив, щоб допоміг йому стати святим. Добрий, завжди безтурботний і радісний, прикладав великі зусилля, щоб бути вірним своїм учнівським обов’язкам і допомагати завжди своїм товаришам: навчав їх Катехизму, прислуговував хворим, мирив тих, що сперечалися. Одного разу сказав одному з друзів: «Пам’ятай, наша святість полягає у тому, щоб бути завжди радісними. Стараймося тільки оминати гріх, який є великим ворогом, що краде у нас Божу ласку і мир серця. Виконуймо ретельно наші обов’язки».

Домінік був вірний своєму плану, підтриманий Святим Причастям, до якого дуже часто приступав та побожною любов’ю до Пресвятої Богородиці, жертовний, сповнений дарів та харизм Божих.

8 грудня 1854 року Папою Пієм ІХ була проголошена догма про Непорочне Зачаття Пресвятої Богородиці, саме тоді Домінік посвятився Непорочній Діві і почав швидко просуватися вперед у святості. В 1856 році заснував з друзями «Товариство Непорочної Діви Марії», члени якого зобов’язувалися любити Ісуса, Марію та помагати друзям ставати кращими.

Мама Маргарита – мати о. Боско – сказала одного дня до свого сина: «У твоїй ораторії є багато хлопців, але ніхто не перевершить доброту серця і душі Домініка Савіо. Його бачу завжди на молитві, залишається в церкві після всіх, відвідує Євхаристійного Ісуса тоді, коли інші біжать на перерву. Стоїть в церкві як ангел у Раю».

Помер в Мондоніо 9 березня 1857 року. Його тлінні рештки вшановуються Базиліці Марії Помічниці християн в Турині, а його свято святкується 6 травня.

Папа Пій ІХ охарактеризував Домініка «малим, але великим гігантом духа».

Домінік Савіо є покровителем хлопців-хористів.

ХТО ТАКІ САЛЕЗІЯНСЬКІ АНІМАТОРИ?

Це молоді хлопці та дівчата, які добровільно хочуть нести справжню радість життя усім своїм меншим друзям та своїм ровесникам. Присвячують свій вільний час для інших, організовуючи ігри, вечори, та інші заходи базуючись на здоровій християнській етиці. Несуть таким чином усім Добру Новину, що Господь нас безмежно любить і що кожна людина покликана, щоб реалізувати в повні своє життя. Дають свідчення їх віри в Господа Бога, і свідчення, що жити з Богом належати до Церкви Христової це далеко не означає бути сумними і виконувати лише приписи і закони а навпаки вимагає бути радісними крокуючи по справжній дорозі життя разом іншими друзями.

Аніматор з латинського слова anima, що означає душа.

Аніматор тоді має бути душею в групі, в товаристві друзів. Душа означає щось безсмертне живе, життя. Аніматор повинен дати відновити життя там де його не має. Така діяльність аніматора називається анімацією – анімація (lat. animatione).

В українські мові в медицині вживається також слово латинського походження (rianimatione) – реанімація, тобто відновити життя, допомогти знову почати жити, оживити, відновити життєві функції. З цього можна догадатися, якою має бути роль аніматора, який повинен “анімувати”, де б він не знаходився: в школі на роботі і тд. Особливо велике завдання має християнський аніматор.

Салезіянські аніматори, мають свою особливість, так як їхня діяльність пов’язана з Салезіянським Згромадженням, яке займається вихованням, та працею х дітьми та з молоддю, особливо приділяють їх увагу для молоді бідної та опущеної. Це Згромадження Католицької Церкви заснував Св. Іван Боско (Дон Боско) італійський священик в 1859 році в м. Турин, Італія. Офіційна назва Згромадження Салезіяни Дон Боска (СДБ- SDB)

Офіційна веб сторінка Салезіян в іт.мовіhttp://www.sdb.org/ 

а також хто читає на англійській мові то інформацію можна знайти: 

http://www.salesians.org/;http://www.donboscocanada.org/index2.html ;

http://www.donboscowest.org/salesian_family/friends.htm; 

http://www.salesians.org.uk/; http://www.salesianmissions.org/salesians/who.htm . 

Сестер Салезіянокhttp://www.cgfmanet.org/index_eng.htm .

Салезіянські аніматори допомагають салезіянам у праці з дітьми та молоддю. Крім Згромадження Салезіян існує також і Згромадження Сестер Салезіянок- офіційна назва Дочки Марії Помічниці (FMA), яке теж заснував Св. Іван Боско разом із Св. Марією Доменікою Маззарелло.

Салезіянське Згромадження є третім по численності членів в Католицькій Церкві і присутнє на всіх континентах світу. 

Читайте також :
  • Bollettino Salesiano за лютий 2021 Послання Генерального Настоятеля Отця Анхеля Фернандеса Артіме
    "Господи, вчини так, щоб я ніколи не переставав дивуватися..." [...]
  • МІССІОНЕР, ПАТРІОТ, ЖЕРТОВНИК, РЕВНИЙ... День вшанування свого 100-річчя Владика Андрій замовив завчасно. З любов'ю у голосі при зустрічі і особливо при прощанні після кожної великої імпрези в салезіянському згромадженні запрошував всю Родину на ювілей. [...]
  • Форум дружби – Новосілка (фільм... [...]
  • ЛІтній християнський табір. ВЕСЕЛІ КА... [...]
  • ПОШИТТЯ ФЕЛОНІВ СВЯЩЕНИЧИЙ ОДЯГ, РИЗИ Необхідно мати особливий талант та майстерність щоб шити і оздоблювати священичий одяг. А ще важливіші відчувати енергію добра і любові щоб її пізніше як оберіг передати в оздобі і в матерії одягу. Такими якостями добра володіє салезіянин-співпрацівник АНДРІЙ ТЕЛЮК, який багато років шиє такі фелони, мітри та інше священиче вбрання для отців-салезіян [...]

Translate:

Ми в Соцмережах

facebooktwittergoogle_plusrssyoutube

церква Покрови Пресвятої Богородиці

Ви можете відвідати сайт з мобільного

Салезіяни Співпрацівники. Україна-Львів. Сайт
Translate »