(Salesiani Cooperatori)

САЛЕЗІЯНИ

Салезіянські співпрацівники УГКЦ м.Львова

“Служіть один одному, кожен  даром, що його прийняв,

 як добрі домоуправителі різноманітної Божої благодаті”

(1 Пт 4, 10)

 

  1. Салезіянські співпрацівники. Хто вони?

Спільнота  мирян різних професій та характерів, які об’єднані глибокою Вірою в Бога, розумінням харизми св.Івана Боско, бажанням допомогти отцям-салезіянам у їх душпастирській справі та сприяти молоді у їх пізнанні християнської моралі та чеснот.

Салезіянські співпрацівники (з італ. – «салезіянські кооператори») покликані дбати про братню єдність і співпрацю з іншими групами і членами Салезіянської Родини через пізнання й обмін інформацією, через взаємну духовну і формаційну допомогу, через  участь у спільних апостольських обов’язках. Цій цілі сприяє пошук різноманітних ініціатив, як для діяльності, що забезпечує салезіянські інтереси, так і для більш повноцінного служіння Церкві: «Салезіянські Співпрацівники – це “громадське товариство віруючих, “на зразок третього чину” (пор. К.К.П. 303), що бере участь у духовній спадщині Товариства св.Франциска Салезького (Салезіянського Згромадження), яке спрямоване на апостольське служіння молоді та народу в Церкві” (Конгрегація Монаших і Світських Інституцій, Декрет Товариства від 8 травня 1986р.).

Діяльність здійснюють відповідно до Правил Апостольського Життя, статуту Провінції салезіян Східного обряду УГКЦ та положення про діяльність спільноти Салезіянських співпрацівників.

 

  1. З історії створення Салезіянських співпрацівників УГКЦ

З поверненням у 1991 році в церкву Покрови Пресвятої Богородиці Салезіянського згромадження, розпочалась праця на розбудову спільноти. Духовно-просвітницьку працю з мирянами, які згодом у 1996 році стали першими співпрацівниками салезіян розпочав о.Стефан Урбан, СДБ. Першими стали: Андрій та Оксана Телюк, Ігор та Леся Хім’як, Андрій та Слава Березівські, Анна Гвоздарьова.

У 2006 році склали обіцянку ще 8 осіб, у 2012-13рр. – ще 11. Їх духовне особисте формування та пізнання святості Івана Боско супроводжували о.Андрій Платош, СДБ, та о.Петро Майба, СДБ.

Сьогодні сформовано 2 осередки салезіянських співпрацівників за віком 25-35 років та 40-55 років. Сім’я співпрацівників розширюється новими бажаючими та створенням третього осередку молоді віком 18-25 років. Всі три осередки діють як одна спільна сім’я салезіянських співпрацівників.

 

  1. Напрями діяльності

Діяльність Салезіянських співпрацівників планується та організовується відповідно до Християнського річного календаря, планів Провінційної ради УГКЦ, плану щорічної роботи та побажань її учасників. Робота організовується за 4 напрямами:

а) секція інформації та просвітництва – займається розповсюдженням інформації про діяльність салезіянської спільноти в ЗМІ, серед громадян України, мешканців Львові та Львівщини, дітей та молоді.

Випускається друкована продукція про педагогічну та виховну спадщину св.Івана Боско – засновника салезіянського згромадження, інформаційні матеріали для наукових конференцій, семінарів та щоденного духовного зросту.

б) секція духовної формації (навчання) Салезіянських співпрацівників – покликана займатись первинним (початковим) формуванням кандидатів у співпрацівники та постійним зростом їх духовної зрілості, а також розвитком Салезіянських співпрацівників, які склали обіцянку про приналежність до салезіянського згромадження та особисту роботу в харизмі св.Івана Боско.

в) секція організаційно-масової роботи та доброчинства – скеровує свою працю на допомогу в організації масових християнських, духовних, молодіжних заходів (акцій), які ініціює згромадження та спільнота. Серед таких заходів – молодіжні Собори, християнські конференції, літні табори, свята християнського річного календаря та ін. Також проводяться доброчинні акції – подарунки від св.Миколая дітям, відвідини будинку пристарілих, збір допомоги ув’язненим і бідним тощо.

г) секція роботи з молодіжними організаціями (інших спільнот, аніматорів, фондів тощо) – покликана налагоджувати співпрацю з молоддю з  метою їх духовно-морального зросту та організації спільних акцій (проектів), пропагувати ЗАПОБІЖНУ СИСТЕМУ ВИХОВАННЯ МОЛОДІ Св.Івана БОСКО.

 

  1. Хто може бути Салезіянським співпрацівником.

Духовна Формація та Обіцянка.

Салезіянським співпрацівником може стати кожен християнин – людина віком від 18 років, яка відчуває глибоку віру в Бога, любов до ближнього і внутрішню потребу особисто прислужитися справам салезіянського згромадження задля виховання дітей та молоді. Обов’язковою умовою є проходження початкового (первинного) формаційного навчання (1-2 роки), згодом – складання публічної Обіцянки салезіянина-співпрацівника УГКЦ.

Витяз з ПАЖу: «Зобов’язання бути салезіянським Співпрацівником вимагає вільного вибору, обгрунтованого та поступово утвердженого під дією Святого Духа. Тому особа, котра бажає вступити до Товариства, проходить відповідну програму підготовки, що триває стільки часу, скільки потрібно, щоб перевірити своє покликання. До неї входить: молитва, поглиблення життя у вірі, вивчення життя отця Боско та дійсних Правил Апостольського Життя, участь у житті та діяльності місцевого Центру.

Текст обіцянкиФормула обітниці»):

“Отче, поклоняюсь Тобі, бо Ти є добрий і любиш усіх.

Дякую Тобі за те, що Ти створив і спас мене,

за те, що покликав мене бути членом Твоєї Церкви

й пізнати в ній апостольську Родину отця Боско,

котра живе, щоб служити Тобі в молодих та простих людях.

Приваблений Твоєю милосердною любов’ю,

хочу відповісти на неї, творячи добро.

Тому, після необхідного приготування, ОБІЦЯЮ

докладати усіх зусиль, щоб жити євангельським проектом Товариства Салезіянських Співпрацівників, тобто:

  • бути вірним учнем Христа в католицькій Церкві;
  • працювати в Твоїм Царстві, передусім задля розвитку та спасіння молоді;
  • поглиблювати та свідчити салезіянський дух;
  • і, в єдності із Салезіянською Родиною, брати участь в апостольських ініціативах місцевої Церкви.

Дай мені, Отче, силу Твого Духа, щоб я міг бути вірним цій обітниці життя.

Марія Помічниця Християн, Мати Церкви, нехай завжди буде зі мною і  провадить мене.

Амінь”.

 

  1. Міжнародна співпраця та партнерство

Салезіянські згромадження діють у понад 130 країнах світу. Активною діяльність вирізняються  спільноти, де є дієва співпраця хоча б трьох формацій: отців-салезіян, сестер-салезіянок (Дочок Марії Помічниці Християн) та салезіянських співпрацівників.

Широкий та багаторічний салезіянський рух діє в римо-католицькій церкві  Італії, Німеччини, Польші, Словаччині та в інших країнах. Тісна співпраця з 2006 року здійснювалась серед салезіян-співпрацівників Східного округу –  Росії, України, Білорусі та Грузії.

В Україні діє спільнота салезіянських співпрацівників в м.Одесі (РКЦ), м.Коростишеві (РКЦ) та у Львові (УГКЦ). Є присутність салезіян в м.м.Дніпропетровську, Верхньодніпровську (Дніпропетровська обл), Києві, Перемишлянах та Бібрці (Львівської обл.) з подальшою розбудовою салезіянського згромадження, зокрема спільноти салезіян-співпрацівників.

З утворенням у 2012 році самостійної Провінції східного обряду УГКЦ у Львові та автономії діяльності салезіян-співпрацівників робота спільноти скерована на розширення співпраці з однодумцями-співпрацівниками у Чехії, Словаччині, Німеччині, Франції, Італії та інших країн світу.

Translate:

Ми в Соцмережах

facebooktwittergoogle_plusrssyoutube

церква Покрови Пресвятої Богородиці

Ви можете відвідати сайт з мобільного

Салезіяни Співпрацівники. Україна-Львів. Сайт
Translate »